Scroll Top
52252464745_b57f9a74c4_o

Najstarszy sklep z kawą speciality w Warszawie? Odwiedzamy Wilczą!

W samym sercu Warszawy, na tętniącej życiem ulicy Wilczej, znajduje się miejsce, które stało się kawowym punktem odniesienia dla miasta – Coffeedesk Wilcza. To więcej niż kawiarnia; to przestrzeń, gdzie kawa spotyka się z pasją, gdzie każda filiżanka opowiada historię, a każdy klient staje się częścią wyjątkowej społeczności. Od autorskich receptur kawy, przez profesjonalizm baristów, aż po wyjątkowy design wnętrza, Coffeedesk Wilcza kreuje doświadczenia, które przekraczają granice tradycyjnego parzenia kawy.

Dziś odwiedzimy kawiarnię Coffeedesk przy ulicy Wilczej, pierwsze miejsce w Warszawie, w którym można było kupić tak szeroki wybór kaw i akcesoriów kawowych. Zobaczmy, jak funkcjonuje po niemal 7 latach od otwarcia!

Jak to się zaczęło?

Pierwsze kroki Coffeedesk zostały postawione w 2015 roku w nadmorskim Kołobrzegu. Była to odpowiedź na rosnące zainteresowanie kawą specialty i pragnienie podzielenia się tą pasją ze światem. W 2017 roku, Coffeedesk otworzył swoje drzwi w stolicy, na ulicy Wilczej 42 przenosząc ducha oryginalnego miejsca do szybko zmieniającego się miasta. Wraz z otwarciem w Warszawie, Coffeedesk stał się nie tylko miejscem spotkań miłośników kawy, ale i symbolem nowoczesnej kultury miejskiej.

Co wyróżnia Coffeedesk?

Pracownicy kawiarni na Coffeedesk na Wilczej nieustannie poszukują nowych sposobów na ulepszanie doświadczenia kawowego. Bariści są prawdziwymi artystami, tworzącymi wyjątkowe kompozycje smakowe. Od tradycyjnego espresso po innowacyjne metody parzenia, takie jak nitro czy cold brew, każda filiżanka kawy jest świadectwem kreatywności.

Kawiarnia Coffeedesk na Wilczej zachwyca również swoim wnętrzem, w którym dominują ciepłe barwy turkusu i naturalne elementy drewniane. W 2023 roku został tu przeprowadzony generalny remont. Kawiarnia stała się miejscem zarówno dla tych, którzy poszukują inspiracji i spokoju, jak i dla osób pragnących pracować w przyjaznym otoczeniu. Przestronne wnętrze z dużym stołem coworkingowym oraz ustronnymi zakątkami pozwala każdemu znaleźć swój idealny kąt.

Serce warszawskiej sceny kawowej

Coffeedesk Wilcza regularnie organizuje wydarzenia kawowe, które przyciągają zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Słynne są coroczne zawody Hario, gdzie bariści rywalizują w tworzeniu najlepszego przepisu na kawę „na oko”. Wydarzenia te są nie tylko okazją do współzawodnictwa, ale także do wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych znajomości.

Raj dla kawoszy

Coffeedesk Wilcza to nie tylko kawiarnia, ale również sklep oferujący szeroki wybór akcesoriów do parzenia kawy. Od lokalnych polskich palarni, przez ekskluzywne zagraniczne marki, Kawiarnia Coffeedesk od lat zapewnia swoim klientom dostęp do najlepszych produktów kawowych. Znajdziemy tutaj wszystko, czego potrzebuje prawdziwy miłośnik kawy: świeże ziarna, wysokiej jakości młynki, ekspresy, a także szeroki wybór akcesoriów i gadżetów.

Każdy element asortymentu został starannie wyselekcjonowany, aby zapewnić klientom najwyższą jakość i satysfakcję. To miejsce, gdzie zarówno początkujący entuzjaści kawy, jak i doświadczeni kawosze mogą znaleźć coś dla siebie. Bariści z Coffeedesk z radością służą pomocą i poradą, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, co czyni zakupy tutaj jeszcze bardziej wyjątkowymi. 

Do zobaczenia na miejscu!